www.plywaczek.com.pl

ZAPISY NA ZAJĘCIA WIOSENNE !!!

dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Basen - Bełska 1/3, Mokotów

Nauka i doskonalenie pływania. Zajęcia w poniedziałki i piątki.

Zapisy na zajęcia wiosenne 2024 r. !!!

Zajęcia w weekend oraz w tygodniu.

KURSY - Nauka pływania

dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapisy na kursy wiosenne!

Basen - Gosir w Piasecznie

Kompleks sportowo-rekreacyjny składający się z hali sportowej i pływalni. Zapraszamy!

Basen - Gosir w Piasecznie

Zajęcia weekendowe. Zapisy na zajęcia wiosenne!

Basen - Bełska 1/3, Mokotów

Nauka i doskonalenie pływania. Zajęcia w poniedziałki i piątki.

Szkoła pływania

dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Serdecznie zapraszamy na naukę pływania!

KURS WIOSENNY - ZAPRASZAMY DO NAUKI !!!

O nas

Witamy w Szkole Pływania PŁYWACZEK

Nasza Szkoła istnieje na rynku od 2006 roku i specjalizuje się w prowadzeniu zajęć nauki i doskonalenia pływania praktycznie dla każdej grupy wiekowej, zaczynając od zajęć z rodzicami (niemowlęta od 3 miesiąca oraz grupy 2-4 lata) poprzez samodzielną naukę dla dzieci od 5 roku i kończąc na zajęciach dla,młodzieży i dorosłych.

Pracujący w naszej szkole instruktorzy i trenerzy cechują się dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, stosownymi uprawnieniami oraz co bardzo ważne, z pasją podchodzą do swojej pracy. Tak więc profesjonalizm trenerów, dobry humor oraz świetna zabawa są nieodłącznymi cechami na naszych zajęciach.

Dla niemowląt i dzieci, które nie ukończyły 4 roku życia, zajęcia prowadzone są przy współudziale rodzica/opiekuna, a począwszy od grupy wiekowej 5-6 lat, dzieci ćwiczą już samodzielnie pod okiem trenera.

Nauka pływania dla niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym jest bardzo popularna i z powodzeniem praktykowana od wielu lat na całym świecie, a w szczególności w krajach wysoko rozwiniętych takich jak: Szwecja, Niemcy, Francja, Australia czy Stany Zjednoczone.

W Polsce prekusorami tego typu zajęć, są Państwo Zofia i Jacek Krawczyk, którzy od wielu lat z powodzeniem prowadzą swoją Szkołę Pływania AQUA MASTER w Warszawie.

Ćwiczenia na basenie są znakomitą zabawą zarówno dla dziecka jak i rodziców, a pływanie jest jedynym sportem, jaki można uprawiać z maluchem niemalże zaraz po jego narodzinach.

W czasie lekcji, wykorzystywana jest cała gama przyborów oraz kolorowych zabawek, dzięki czemu dzieci sprawdzają swoje możliwości ruchowe, chwytają zabawki, rzucają piłeczkami, chlapią się wodą, uczą się wykorzystywać rękawki czy deseczki do pływania.

Do 5 roku życia dzieci są bardzo emocjonalnie związane z rodzicami, dlatego też w zajęciach uczestniczy dziecko wraz z rodzicem. Rodzice razem z dziećmi stanowią wyjątkowy duet, gdyż potrafią uczyć się razem przez zabawę.

Zdaniem specjalistów przebywanie w środowisku wodnym w sposób naturalny hartuje organizm, oraz wpływa dodatnio na fizyczny i psychomotoryczny rozwój dziecka.

Pływanie kształtuje u dzieci podstawowe cechy motoryczne, takie jak: siła, wytrzymałość, koordynacja ruchowa i szybkość. W sferze psychicznej mali pływacy poprzez ćwiczenia rozwijają m.in. takie cechy jak: odwaga, samodzielność czy systematyczność.

Poza zdrowotnymi aspektami istnieją także społeczne. Podczas nauki dzieci mają możliwość zabawy z innymi uczestnikami, obserwowania i naśladowania innych małych pływaków, dzięki czemu łatwiej się uczą i nawiązują wzajemne relacje.

Mamy nadzieję, ze zajęcia w naszej Szkole dostarczą Państwu dużo radości i satysfakcji z postępów swoich pociech, a także będą doskonałą zabawą dla dzieci i możliwością zdobywania przez nie nowych umiejętności.

Do zobaczenia na basenach!

mgr AWF Bogusław Janiak
Trener pływania II kl.