www.plywaczek.com.pl

Zapisy od 10.08. na zajęcia w roku szkolnym 2018/19!!

dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Basen - Bełska 1/3, Mokotów

Nauka i doskonalenie pływania. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i piątki.

Zapisy od 10 sierpnia na zajęcia 2018/19 !

Zajęcia w weekend oraz w tygodniu.

KURSY - Nauka pływania

dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Basen - Gosir w Piasecznie

Kompleks sportowo-rekreacyjny składający się z hali sportowej i pływalni. Zapraszamy!

Basen - Gosir w Piasecznie

Zajęcia weekendowe

Basen - Bełska 1/3, Mokotów

Nauka i doskonalenie pływania. Zajęcia w poniedziałki i piątki.

Szkoła pływania

dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Serdecznie zapraszamy na naukę pływania!

KURS JESIENNY - ZAPISY OD 10 SIERPNIA!!!

O nas

Witamy w Szkole Pływania  „PŁYWACZEK”

Nasza Szkoła istnieje na rynku od 2006 roku i specjalizuje się w prowadzeniu zajęć nauki i doskonalenia pływania dla dzieci od 3 miesiąca życia do 6 lat oraz dzieci powyżej 6 roku, młodzieży i dorosłych.

Pracujący w naszej szkole instruktorzy i trenerzy cechują się dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, stosownymi uprawnieniami oraz co bardzo ważne, z pasją podchodzą do swojej pracy. Tak więc profesjonalizm trenerów, dobry humor oraz świetna zabawa są nieodłącznymi cechami na naszych zajęciach.

Dla niemowląt i dzieci, które nie ukończyły 4 roku życia, zajęcia prowadzone są przy współudziale rodzica/opiekuna, a począwszy od grupy wiekowej 5-6 lat, dzieci ćwiczą już samodzielnie pod okiem trenera.

Nauka pływania dla niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym jest bardzo popularna i z powodzeniem praktykowana od wielu lat na całym świecie, a w szczególności w krajach wysoko rozwiniętych takich jak: Szwecja, Niemcy, Francja, Australia czy Stany Zjednoczone.

W Polsce prekusorami tego typu zajęć, są Państwo Zofia i Jacek Krawczyk, którzy od wielu lat z powodzeniem prowadzą swoją Szkołę Pływania AQUA MASTER w Warszawie.

Ćwiczenia na basenie są znakomitą zabawą zarówno dla dziecka jak i rodziców, a pływanie jest jedynym sportem, jaki można uprawiać z maluchem niemalże zaraz po jego narodzinach.

W czasie lekcji, wykorzystywana jest cała gama przyborów oraz kolorowych zabawek, dzięki czemu dzieci sprawdzają swoje możliwości ruchowe – chwytają zabawki, rzucają piłeczkami, chlapią się wodą, uczą się wykorzystywać rękawki czy deseczki do pływania.

Do 5 roku życia dzieci są bardzo emocjonalnie związane z rodzicami, dlatego też w zajęciach uczestniczy dziecko wraz z rodzicem. Rodzice razem z dziećmi stanowią wyjątkowy duet, gdyż potrafią uczyć się razem przez zabawę.

Zdaniem specjalistów przebywanie w środowisku wodnym w sposób naturalny hartuje organizm, oraz wpływa dodatnio na fizyczny i psychomotoryczny rozwój dziecka.

Pływanie kształtuje u dzieci podstawowe cechy motoryczne, takie jak: siła, wytrzymałość, koordynacja ruchowa i szybkość. W sferze psychicznej mali pływacy poprzez ćwiczenia rozwijają m.in. takie cechy jak: odwaga, samodzielność czy systematyczność.

Poza zdrowotnymi aspektami istnieją także społeczne. Podczas nauki dzieci mają możliwość zabawy z innymi uczestnikami, obserwowania i naśladowania innych małych pływaków, dzięki czemu łatwiej się uczą i nawiązują wzajemne relacje.

Mamy nadzieję, ze zajęcia w naszej Szkole dostarczą Państwu dużo radości i satysfakcji z postępów swoich pociech, a także będą doskonałą zabawą dla dzieci i możliwością zdobywania przez nie nowych umiejętności.

Do zobaczenia na basenach!

 

mgr AWF Bogusław Janiak
Trener pływania II kl.